Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Новини

Відео створене через збільшення випадків, пов’язаних із мінами, особливо в осінній період, коли ризики зростають. Головна мета — донести важливість дотримання правил безпеки та змінити поведінку населення для збереження життя.

Українська вишиванка – це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Вишитий одяг вирізняє нас, українців, і згуртовує — по всьому світу. 16 травня 2024 року - День вишиванки, попри численні утиски української культури, повага до вишитої сорочки насправді велика - на її честь створили свято. Для популяризації традицій та культури українського народу, для учнів 6-х класів був проведений патріотичний захід «Вишиваю долю України. Рушник мрій і побажань».
Під час заходу шестикласники дізнались у чому феномен української вишиванки, історію її походження, почули цікаві факти пов’язані зі створенням та возвеличення вишиванки. Перевірили свої знання у грі «Особливості вбрання українців», де з’ясували, що таке стрій, коралі, плахта, та як Олена Пчілка та Іван Франко були пов’язані з культурою носіння вишиванок. Школярі спробували розкрити секрети орнаментів на вишивці, які мали сакральні значення у наших предків та написали побажання для рідної України.
Для краси, захисту, самоідентифікації, самоповаги, для настрою, єднання і віри у краще - одягають вишиванку українці по всьому світу, аби та барвиста мова української вишивки стала мовою української народу.

Напередодні такого теплого, родинного і важливо свята, Дня матері в Україні, для учнів 4-Б та 5-х класів працівниками бібліотеки були проведені розважально - пізнавальні заходи «Матуся -серденько моє» та «Мами, що дарують крила. Салон краси і сили».
Спочатку діти розповіли про своїх мам, як ніжно вони їх називають, які їх мами та з чим вони їх асоціюють. Це були: ма, мамуня, мамуся, мамця, мамочка, мамонька, матуся, мамчик, мамуньчик... Сліпуча, сяюча, доброзичлива, найкрасивіша, найтурботливіша, чарівна, ніжна. З любов'ю до кожної мами, лунали порівняння мами з космосом, життям, казкою, дитинством, теплим светром і обіймами. Потім школярі дізнались про історію свята – Міжнародного Дня матері, про традиції святкування у світі і в Україні. Під час заходу школярі виконали ряд цікавих завдань, пограли у вікторину «Секрети мам» та складали відомі прислів’я та поезії, які стали улюбленими піснями.
Згадали сьогодні і про сучасних мам, як приклад незламного материнства. Українські мами, заслуговують особливої уваги і поваги в усьому світі, а найбільше від своїх дітей.
Материнська любов – це сила, яка дарує нам крила!

Тіні Чорнобиля в об’єктиві майбутнього

Минуло 38 років від того дня, коли в Україні сталася трагедія – техногенно-екологічна катастрофа: вибух реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції наніс непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю українців. Це болюча рана на нашій землі, яка ще довго не зможе затягнутися.
Щоб вшанувати пам'ять ліквідаторів та розповісти про хронологію подій того далекого і водночас близького квітня 1986 року для старшокласників відбулись тематичні заходи: «Тіні Чорнобиля в об’єктиві майбутнього. мистецький вернісаж» для учнів 7-х класів та екологічна розвідка у «Зону відчуження» для 8-х класів.
Під час заходів, школярі дізнались причини трагедії та обговорювали наслідки аварії, дізнались про велику кількість потерпілих, медиків та всіх ліквідаторів, які ризикуючи власним життям, боролися з наслідками аварії. Отримані раніше знання перевірили у вікторині "Чорнобиль не має минулого часу".
Учні 7-х класів після екскурсу у минуле звернулися до творів мистецтва у різних жанрах, які творчо переосмислюють Чорнобильську трагедію: це художні твори, кінострічки, музичні композиції, фотографії, скульптури тощо.
Під час тематичного огляду школярі довідалися про книги, присвячені Чорнобильській трагедії..

"Живи без шкоди для природи"
Екологічне виховання маленьких дітей є ключовим елементом збереження природи і формування здорового та відповідального ставлення до навколишнього середовища. Цей процес повинен починатися в ранньому віці та охоплювати всі сфери життя дитини – від сімейного оточення до навчання в школі.
Використовуючи різноманітні ігрові техніки та творчі завдання, учні 2 – А та 3 – Б класів разом з бібліотекарями перетворившись на помічників нашої великої планети, своїми знаннями «рятували» Землю від забруднення, птахів та тварин – від знищення, за малюнками – відтворювали правила поведінки на природі, розглядали та знайомилися із змістом Червоної книги України, розв’язували ребуси, загадки, пригадували лікарські рослини рідної місцевості.
Тож, формування цінностей та життєвих принципів допоможуть молодшим школярам стати свідомими та відповідальними громадянами нашої планети.

Моя прекрасна, Земле! Екоторба порад та ініціатив.

Екологічна освіта школярів сьогодні є пріоритетним напрямом у системі освіти. До Міжнародного дня екологічних знань, який щорічно відзначається світовою спільнотою 15 квітня, працівниками бібліотеки для учні 5-х та 6-х класів був проведений пізнавальний захід « Моя прекрасна, Земле! Екоторба порад та ініціатив». Під час заходу діти дізнались унікальні факти про планету Земля та перевірили свої знання у вікторині «Земля - наш спільний дім», а також у формі гри «збирали» до екоторби поради, які у повсякденному житті, вже сьогодні є дієвими та важливими.
Окрему увагу приділили темі сортуванням сміття, а ще у формі гри, спробували сортувати різні види відходів.
На останок школярі ознайомились з літературою яка допоможе їм у екологічній обізнаності, та які художні твори з цієї тематики написані для підлітків.
Щиро віримо, що кожні ініціативи та поради стануть важливим внеском у збереженні нашої прекрасної планети!

У рамках місячника екології i благоустрію учні 4Б класу долучилися до позаурочного заходу «Птахи - наші друзі», та разом з завідувачкою бібліотеки Ян Л.І. вирушили у різноманітний світ птахів – провісників весни. На початку заходу ми пригадали про Міжнародний день птахів, який відзначається щорічно 1 квітня, у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» . Учні дізнались цікаві факти про пташок, розгадували загадки, «Пташиний кросворд», добирали прислів’я, а добірка книжок буде у нагоді тим учням, хто хоче знати ще більше про птахів.
Птахи – частина нашої культури, історії, світогляду, тож саме в наших руках турбота та щасливе майбутнє пернатих друзів.

Традиційно 2-го квітня відзначається у світі чудове свято – Міжнародний день дитячої книги. Це свято книги, дитинства та магії казки, а ще, це завжди нагадування про силу дитячої книги, яка збагачує життя дітей і дорослих, вчить, розважає і робить життя повноцінним. Для учнів 5-х класів було проведено захід, присвячений відомим дитячим письменника, лауреатам міжнародної премії, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу. Школярі дізнались про цікаві книги від відомих світових авторів, читання яких обов'язково зробить їх дитинство цікавим та незабутнім.

Вітаємо учня 7-Б класу Жорова Олексія, який представляв школу в ІІІ етапі - туристська підготовка - конкурсу юних туристів-краєзнавців для закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради та здобув ІІ місце в змаганнях.

Учень 8-А класу, Савченко Владислав на турнірі "Кубок Солом''янки" в м. Київ, провівши три важких поєдинки ,виборов перше місце!

20 березня у Міжнародний день щастя для учнів 6-х класів була організована зустріч із молодою письменницею і книжковою блогеркою Марусею Щербиною. Шестикласники довідалися про багатогранну особистість Марусі завдяки трьом напрямкам розповіді: Маруся як людина зі своїми хобі та захопленнями, Маруся-книжкова блогерка і Маруся – авторка 4-х книг для дітей і підлітків. Всіх читачів цікавить, з чого починає творити кожний письменник, і діти почули цю історію особисто від Марусі, вони активно ставили письменниці запитання, і вона охоче на них відповідала. Наприкінці зустрічі Маруся Щербина побажала всі мирного неба над головою, а учні їй – здійснення авторських мрій та подальших творчих успіхів!

Читаю завжди! Читаю скрізь! Це мій девіз!

Чим більше ми читаємо, тим більше знаємо. Ця проста істина безперечно правдива і незмінна.
Книжкова хвиля «підхопила і понесла» учнів 2-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44 до нових горизонтів під назвами «Книга» й «Читання». Тож, согодні, у Всесвітній день казок, наші другокласники стали справжніми читачами бібліотеки, пройшовши різні випробування: пригадали, вигаданих українським народом, персонажів, фантазували та виправляли помилки бібліотечного гнома, який переплутав усі назви казок. А ще, розбирали листи, котрі прийшли на E-mail - електронну пошту від героїв казок, які за певними обставинами не змогли приєднатися до онлайн – зустрічі.
Таким чином, малюки не тільки показали, що гідні нести звання «Кращого знавця казок», а й усвідомили та запам’ятали, що люди, які регулярно читають, частіше досягають успіху в різних сферах життя.
Вітаємо, зі вступом в сім’ю юних Читайликів!

У дивовижну літературну подорож, приурочену 210-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, вирушили учні 1-х та 3-х класів, аби пройтись Тарасовими шляхами, та дізнатись разом з бібліотекарями багато цікавих фактів про життя та творчість видатного українського поета, художника, прозаїка, політичного та громадського діяча і відданого сина України – Тараса Григоровича Шевченка.
Гра «Асоціативний ланцюжок» допомогла присутнім вибудувати події того часу, запам’ятати епізоди нелегкого життя митця, а вірші, які супроводжували зустріч, нагадували про сьогодення та важливість боротьби за правду та справедливість.

Учениця 4-б класу Тарнавська Олександра посіла 2 місце на регіональних змагання німецької землі Шльозвіг-Гольштайн ( Schleswig Holstein, Deutschland) з колісної гімнастики (Röhnrad). Олександра кваліфікована на федеральний чемпіонат ФРН, який відбудеться восени 2024 року у м. Берлін

З нагоди 210-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка наші учні взяли участь в обласному марафоні «Свою Україну любіть!», організованому Херсонським державним будинком художньої творчості.

Ім’я великого Кобзаря ми часто згадуємо і будемо згадувати, він подарував нам
безцінний скарб – чудові твори, в яких палає любов до України та турбота про її
майбутнє. Т.Г. Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Його
творчість – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки,
будемо завжди берегти у своєму серці, той вогник любові до Вітчизни, який запалив
поет своїми безсмертними творами. До 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка учні 7-б класу підготували запальну рекламу творів Кобзаря, щоб надихнути не тільки учнів захопитися читанням неповторних творів великого письменника.